معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 460744
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد

بيماري صرع و علت بيماري

اين بيماري كه به علل مختلفي مانند ضربه و فشارهاي وارده به مغز و ساير آثار ديگري از قبيل توموراها و ناراحتيهاي انتقالي اندامها و غيره به وجود ميآيد، دو نوع مهم آن جلب توجه مي نمايد 1- صرع نوزادان 2- صرع بزرگسالان به نام صرع بزرگ كه هر دو داراي اهميت مخصوص به خود مي باشد و بحث علمي آن بيش از اين در اينجا مقدور نيست.

بطور كلي پرهيز در اين مورد كامل مي باشد زيرا ناپرهيزي خود باعث تجديد حملات صرع و تشديد آنها مي گردد از جمله: چيزهاي سرد و حمام زياد چيزهاي ترش، لبنيات، ميوه هاي تر، ماهي، مرغابي، كرفس و غذاهاي چرب و غليظ و گوشت حيوانات بزرگ مثل گاو، شتر و كلم، شلغم، قمري، ترب، سير، پياز، باقلا، عدس، فلفل، خردل، تره، كاهو، گيشنيز را نبايستي مصرف نمود و بي خوابي مفرط و خواب روز در حال پري شكم و خشم و غضب و غم و اندوه و آواز بلند و رعد و برق و اسب سواري يا موتور سواري و سواري بر وسايل تندرو كه زمين را در زير پاي خود ببيند مثل نشستن در اتومبيل كه شيشه هايش پائين باشد كه مصروع بتواند از آن به خارج نگاه كند و زياد خواندن كتاب و روزنامه و كثرت جماع و قرار گرفتن بر بلنديها مثلا پشت بام، بالاي كوه و تپه و همه وهمه زيان آور است. سرماي شديد، گرماي شديد، نشستن در مسير باد، و رفتن بر بلنديها و ديدن اشياء خيلي براق و گردان روشنائي زياد و بوي گوگرد، قطران، قير و نيز ديدن آبهاي روان، ديدن آتش شديد، نشستن در مهتاب، بوئيدن چيزهاي بدبو، خوردن زيتون، پنير، و زياد خوردن ماهي و جگر نيز بپرهيزند، نيز باعث عود حملات صرعي مي شود اين مبحث كه با تغيرات كمي تكرارشد اهميت پرهيز را مي سازند. اين بيماران بايستي پس از 3 ساعت از صرف غذا به خواب روند و استراحت كنند، بوئيدن بودينه، دارچين، زيره و انيسون به طور مرتب و همچنين پاشيدن داروهاي فوق روي غذاي روزانه مصرع بسيار مؤثر مي باشد. پودينه 15 گرم دارچين 5 گرم زيره كرماني 10 گرم همه را نرم كوبيده كمي از آن روي غذاي روزانه بيمار بپاشيد.

از جوشانده عودالصليب يا چوب حيات به جاي آب بنوشند و بعد از خوردن غذا بلافاصله نخوابند.

نسخه هاي متعدد در خصوص اين بيماري وجود دارد كه بايد غالب مزاج معلوم گردد و پس از آن به شما عزيزان ارائه مي گردد چون در رابطه با هر مزاج داروي مخصوص خود را دارد. 

 

 توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد

 


دسته ها :
X