معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 459702
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد


براى حفظ و بهداشت و سلامتى کبد دستورات زیر مفید است
1- پرهیز از مولدات سودا مثل بادنجان مخصوصا سرخ کرده و غذاهاى بسیار گرم و پر انرژى مثل چربى ها و سرخ کرده ها.
2- مواد رنگى مثل مشروبات غیر الکلى ، این بحث بنابر اهمیت خاصى که دارد مجددا گوشزد گردیده است . ( مشروبات الکلى خود یکى از مضرترین نوشابه ها براى کبد است)
نارسائى و ضعف کبد در حالت گرمى


علائم :
عطش مفرط، تلخى دهان ، خشکى زبان ، کم شدن اشتها، یبوست شکم ، قرمزى ادرار، پریدگى رنگ چهره .
درمان :
آب کاسنى ، آب انار شیرین و ترش ، شیره تخم خیار و خربزه ، لعاب اسپرزه شربت صندل ، شربت لیمو، شربت سکنجبین .
ماءالشعیرى که در آن جوشانده ریشه کاسنى ریخته باشند هر روز صبح ناشتا میل نمایند و با ماءالشعیر و طباشیر و خرفه و یا آب تمرهندى مخلوط با آب آلو.
نارسائى کبد با مزاج سرد.


علائم :
برافروختگى صورت ، کمى عطش ، گرفتگى رنگ صورت ، سفیدى زبان و لب و کم رنگ بودن ادرار، کمى مدفوع و سفیدى آن .
درمان :
گل قند عسلى با جوشانده بادیان و تاجریزى از هر کدام 5 گرم براى صبح و عصر و یا انیسون 10 گرم به گل قند آمیخته دهند.


نارسائى کبد در حالت صفراوى
علائم :
یبوست و گرمى و حرارت بدن ، تلخى دهان ، رنگ پریدگى چهره ، استفراغهاى سبز و زرد و گاهى تب .
درمان:

پاکسازى بدن با جوشانده هلیله و مغز فلوس : اگر حرارت زیاد باشد دوغ گاو نوشند: طباشیر 5 گرم نرم کوبیده با رب به میل نمایند.
نارسائى کبد در مزاج بلغمى :
علائم :
سردى بدن در لمس ، سفید و گاهى پر رنگ بودن ادرار، قى بلغمى ، گرفتگى رنگ چهره ، درد در طرف راست ناحیه کبد.
درمان:

ماءالاصول یا افتیمون یا ماءالجبن با افتیمون و مالیدن روغن شب بو به ناحیه کبد.
نسخه مؤثر براى نیرو و قدرت کبد.
ریشه کاسنى ، تخم کشوث ، شاه تره ، بادرنجویه ، تخم خیار و خربزه ، ترنجبین ماءالشعیر، آب انار، شربت غوره ، شربت آب لیمو، زرشک و عناب .

 

انسداد مجارى صفراوى
علل بیشمارى باعث انسداد مجارى داخل کبد مى شود از جمله ورم ، عفونت ها، چربى بیش از حد سرطان ، تومورها، کیست ها، و رسوبات و غیره و معتقدند که آب خوردن زیاد بعد از غذا مخصوصا اگر غذا چرب باشد پیامبر گرامى محمد مصطفى (صلى الله علیه و آله ) فرمود شرب الماء على اثر الدسم یهیج الداء یعنى زیادى آب خوردن بعد از غذاهاى چرب زیان آور است . حرکت هاى خیلى سخت بعد از غذا و حمام و دوش آب گرفتن بعد از شکم پر.
درمان:

بر حسب علت و سبب معالجه شروع مى شود و با برطرف شدن آن مجارى باز و کبد به حالت عادى بر خواهد گشت .
بطور کلى داروهاى زیر در انسداد مجارى کبدى مورد مصرف قرار مى گیرد.
روغن کرچک با ماءالاصول ، تخم خیار، تخم خربزه ، شیره کش شده با جوشانده ریشه کاسنى یا عرق کاسنى و تخم کشوث و پرسیاوشان .
آب بارهنگ و آب بادیان را گرفته با سکنجبین یا آب کاسنى یا سکنجبین اگر مزاج سرد باشد سکنجبین با جوشانده اسارون ، سلیخه افتیمون ، تخم کرفس و انیسون آمیخته بکار برند.
در مزاجهاى سرد که انسداد کبدى همراه آن باشد از جوشانده بادیان ، کاسنى ، اذخر، تخم کرفس ریشه کبر و افسنطین از هر کدام 10 گرم به مدت 7 روز به کار برده مى شود.
در گرفتگى مجراى کبدى از نرم کننده هائى (ملین نات ) مثل کبر، قسط، غافث ، روغن بادام مر، غاریقون و سکنجبین استفاده مى شود و بازکننده هائى ( مفتحات ) مثل گل خطمى ، گل شب بو، گل پنیرک بابونه ، مغز ناخنک و غیره مفید است ، این داروها را هم از طریق داخلى به صورت جوشانده و هم از راه خارجى به صورت ضماد و آب زن به کار مى برند.
اگر انسداد سخت و شدید باشد از 5 گرم صبر زرد محلول به آب تره استفاده میگردد یا ریوند، مرزنجوش ، کبر از هر کدام 5 گرم نرم کوبیده با شربت گل یا گلاب صبح و عصر قبل از غذا مصرف نمایند.
تخم ترشک ، آب مرزنجوش به صورت جوشانده با شکر مفید است .


نسخه های دیگر:

غذاها و داروهاى پاک کننده (منقى)
ریشه کاسنى براى انواع دردهاى کبدى مفید است و در مزاجهاى گرم داورى مؤثر سکنجبین است و در مزاجهاى سرد از داروهاى گرم و عسل و گل قند و نیز در مزاجهاى گرم خارخسک جوشانده با سرکه و سکنجبین و تخم ترشک و آب انار میخوش مفید است .
کشمش براى مزاج سرد مفید و براى انسداد مجارى کبدى تمرهندى و کشوت نیز نافع است .
ریوند، تخم کرفس ، انیسون ، قسط، نعناع ، عرق کاسنى ، عرق جوز، اسارون ، همه مقوى کبد هستند 10 گرم از هر یک از آنها را به تنهائى به صورت جوشانده با سکنجبین مى توان مصرف نمود، داروهاى فوق بازکننده مجارى کبد نیز مى باشند.
آب آوردن شکم (آسیت )
داروهاى مؤثر بر این بیمارى مثل معالجه و درمان (( نارسائى کبد در حالت سردى )) است .
پاکسازى بدن از جرم و رسوبات بیمارى با ایارج فیقرا میسر است .
تریاق اربعه 5 گرم با ماءالاصول مفید است .
زنیان و انیسون از هر کدام 5 گرم جوشانده میل نمایند (صبح و عصر)
زنیان 5 گرم ، تخم کرفس 10 گرم جوشانده دو روز مصرف نمایند.


نسخه های دیگر:

 

اگر بدن ورم داشته باشد براى خروج آن از داروهاى فوق بکار برده میشود. و داروهاى زیر را هم مى توان بر بدن ضماد کرده تا در خروج ورم کمک نماید.
بوره ارمنى را با بابونه آمیخته در آب جوش حل کرده ضماد کنند یا نمک را در پیه گاو حل کرده یا زراوند گرد را در روغن سوسن و یا دارچین ، (سلیخه ) و وج را کوبیده با روغن سوسن بمالند این داروها را بهرجائى که ورم داشته باشد اگر مالیده شود آن عضو کوچک شده و یا لاغر مى شود این لاغر کردن را مى توان از شن داغ و گرم که عضو در آن قرار گیرد، استفاده کرد، حتى میتوان بیمار را لخت کرده بدن او را غیر از سر، در زیر شن پنهان کرد، البته باید مراقبت کرد که شنها خیلى داغ نباشد که بدن بیمار را بسوزاند، آب چشمه هاى گوگرددار نیز براى لاغر کردن بدن براى دردهاى مفصلى که با ورم تواءم باشد خیلى مفید است ، شستن بدن در آب دریا نیز باعث لاغر شدن مى گردد.


نسخه های دیگر:

شربت هلیله ، شربت گل سرخ ، شربت گل بنفشه ، براى پاکسازى بدن از املاح و جرم اضافى ، بسیار نافع است ( مثل املاح صفراوى ).
نظریه ابن سینا
مبتلایان به آب آوردن انساج ، اگر مدتى زیاد انار مصرف کنند در بهبودى آنها خیلى مؤثر است یا رب انار را شربت کرده هر روز سه مرتبه میل کنند. دادن آب ترب و سکنجبین به مدت خیلى زیاد مثلا سه ماه از پیشرفت بیمارى جلوگیرى کرده گاهى ممکن است بهبودى کامل به دست آید شیر شتر نیز به همین طریق موثر است لاکن براى گرم مزاجان خوب نیست ، معتقدند که بجاى آب و غذا فقط شیر مصرف شود، شیر خر هم چنین خاصیتى را داراست ولیکن بایستى به مدت چند ماه داده شود بجاى شیرهاى فوق میتوان هر روز صبح براى یک ماه این نسخه را به کار برد.


نسخه های دیگر:


عرق گل ، عرق مورد عرق فرنجمشک ، از هر کدام نصف لیوان روزانه میل شود. اگر روزانه 5 گرم انیسون را نرم کوبیده با عرقهاى فوق بکار برند اثرات بیشترى به دست خواهد آمد این دستورات براى زیادى آب انساج و شکم هر دو مفید است .
اگر آب فقط در شکم باشد و صفاق پر از مایع گردیده باشد دستورات زیر مفیدتر است .
1-  پاکسازى بدن 2 کم کردن غذا و مایعات مخصوصا آب 3 دادن داروهاى مدر 4 مصرف شربت ریشه کاسنى ، تخمه کاسنى ، ریشه بادیان ، تخم بادیان ، تخم کرفس ، شربت ریشه کرفس ، تخم کشوث ، تخم خربزه و ترنجبین داروها را نیم کوب کرده جوشانیده ترنجبین و تخمه جات را شیره کش کرده با هم صبح ناشتا هر روز میل نمایند (مقدار داروها هر کدام 15 گرم ، تخم خربزه و خیار از هر کدام 50 گرم ، ترنجبین 100 گرم ) داروهاى فوق را میتوان همراه با عرق نعناع مصرف نمود شیر شتر و تریاق اربعه را نیز میتوان تواما بکار برد، آب برگ کاسنى و آب ترب با هم مفید مى باشند.


نسخه براى زیاد شدن ادرار (مدر)


بیماران مبتلا به اسیت یا مایع درون شکم ، بایستى چند ماه از خوردن آب خوددارى کرده بجاى آن عرق کاسنى بنوشند و در ضمن معالجه داروهاى زیر را که مقوى کبد است ، بکار برند:
مثل افسنطین ، تخم کشوث ، غافث ، ریشه کاسنى ، تاجریزى ، سنبل ، و ریوند خوردن روزانه 5 گرم از جوشانده برگ نیلوفر به مدت زیادى تاءثیر در بهبودى بیمار خواهد داشت .
نسخه :
آب کاسنى ریشه خرفه و سکنجبین هر سه تواءم در بر طرف کردن مایع شکم مؤثر است .
آب انار گل سرخ ، غافث ، تخم کشوث و شکر یا آب انار طباشیر و کاسنى و بادیان و تخم کرفس و عاقرقرها و سکنجبین و یا مصطکى را با افتیمون و تخم کرفس کوبیده در سکنجبین ریخته مصرف نمائید.

 

 توجه:سایت جدید حکیم عباس با تصاویر بیماری ها و...راه اندازی شد

 


دسته ها :
X