معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 462048
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد

مقاومت بدن در مقابل عفونت ها

بدن به طور دائم با ميكروبها، انگلها، سموم . همه عوامل بيماري زا در تماس است، بعضي از اين عوامل بيماري زا مثل ميكروبها و انگلها در دهان، روده ها، در دستگاه ادراري تناسلي و زير بغل، پشت گوش، زير پستان، كشاله ران، دست ها وجود دارند كه به محض زخم شدن بدن يا ضعف بدن در اثر سرماخوردگي و يا با ورود مواد غذائي مي توانند موجب بيماري شوند، با اين طريق بدن آدمي هميشه در معرض تهاجم بيماريهاي مختلف خواهد بود.

گروهي از نسوج بدن كه سيستم رتيكولوآندو تليال ناميده مي شوند ( بافت هم بند ) بطور دائم در حال مبارزه با اين مهاجمين مي باشند اين قسمت از بافت هم بند به دو طريق در اضمحلال بيماريها عمل مي كند.

1- از بين بردن عوامل مهاجم به وسيله عمل بيگانه خواري phagocytosis

2- به وسيله ساختن عوامل ضد بيماري ( آنتي كور ) يا مواد ايمني بخش ( anticor ) سيستم بافت هم بند قادر است كه به وسيله بلع ماده بيماري زا، آنها را از بين ببرد و يا موادي ترشح كند كه آن ماده باعث كشته شدن عوامل بيماري  زا گردد.

اين سيستم شامل سلولهاي بيگانه خوار مغز استخوان، طحال، كبد، گره هاي لنفاوي، گلولهاي سفيد خون و سلولهاي بيگانه خوار سياري كه در بدن مرتباً در جستجوي عوامل مهاجم هستند، مي باشد. كليه اين سلولها با هم در ارتباط نزديك مي باشند و از حال يكديگر آگاهند مانند سربازاني كه با بي سيم در ميدان مبارزه، از حال يكديگر باخبرند.  چون دفاع بدن به وسيله عوامل بيگانه خوار ( كبد، طحال، مغز استخوان، خون، نسوج، و غيره ) انجام مي شود لذا بخصوص در زمان بيماري بايستي نكات بهداشتي رعايت شود كه كار آنها زيادتر از زمان طبيعي آنها نشود. براي رعايت اين امر، لازم است استراحت، آسايش و مخصوصاً به غذا توجه كامل شود و از خوردن غذاهائي كه باعث كار بيشتر دستگاههاي فوق مي گردد، خودداري شود و هر چه غذا لطيف تر، سبك تر و زود هضم تر باشد به عمل مبارزاتي بدن كمك مي گردد.

التهاب و عكس العمل بدن

التهاب عبارتست از تغييرات بافتي كه در مقابل آسيب هاي وارده ايجاد مي گردد.

هنگامي كه جائي از بدن در اثر هجوم باكتريها، ميكروبها، ضربه، ريختن مواد شيميائي سوختگي و يا با هر پديده ديگر ضايعه ببيند، سلولهاي آسيب ديده ماده اي به نام نكروزين necrosin در مايعات اطراف ترشح مي  كند، كه اين سم نيز سلولهاي ديگر را مضمحل كرده قابليت نفوذ موئينه ها را افزايش داده و سبب مي شود تعداد زيادي مايع و پروتئين به انضمام فيبرينوژن به درون نسج آسيب ديده راه يابد. كه نتيجه آن خيز موضعي خارج سلولي است و مايع خارج و لنف هر دو به علت اثر انعقادي نكروزين روي فيبرينوژن كه نشت كرده منعقد مي گردد، بدين ترتيب خيز سفتي در فضاهاي اطراف سلولهاي آسيب ديده، پيدا مي شود.

هر داروئي كه بتواند سم حاصله و التهاب موجود را برطرف نمايد باعث بهبودي محل تورم مي گردد كه داروهاي گياهي نيز اين عمل را به خوبي انجام داده باعث از بين رفتن تورم حاصله مي گردند.

تشكيل چرك

بيشتر بيماران مي خواهند بدانند كه چرك چيست و از كجا مي آيد يا از چه ساخته مي شود، هر جائي از بدن كه مورد حمله ميكروب يا انگلها يا مورد ايراد ضرب و جرح قرار گرفت و زخم شد، ميكروبها مي توانند وارد شوند، به محض ورود ميكروبها، سربازان بدن و محافظين جسم آدمي به آن محل براي از بين بردن دشمن هجوم مي آورند. اين سربازان فداكار از دسته سلولهاي سفيد يا گلبولهاي سفيد خون مي باشند به نامهاي نوتر وفيل و ماكروفاژو عده اي ديگر، اينها مقدار زيادي از باكتريها و ميكروبهاي وارد شده به بدن را بلعيده و نيز مقداري از نسج له شده و نكروزه را نيز مي خورند، موقعي كه اين دو كار را انجام دادند، عدهاي در اثر سم ميگروبها مي ميرند. پس از چند روز حفره اي در محل نسج ملتهب ايجاد مي شود كه شامل مقادير زيادي از نسج نكروزه، نوتر و فيلهاي منهدم شده و بالاخره ماكروفاژهاي مرده مي باشد كه: يك چنين مخلوطي را معمولاً چرك گويند.

اين چرك يا ادامه مي يابد، يا متوقف مي شود يا به جاي ديگرسر باز مي كند، گاهي بسته باقي مي ماند اگر چرك در محل خود باقي بماند ممكن است نسوج مرده اطراف ورم از بين رفته و چرك به تدريج در اثر آنوليز در ظرف چند روز تجزيه شده و مواد حاصل از آن به وسيله نسوج مجاور جذب گردد، طوري كه پس از چندي آثاري از ورم ديده نشود.

اثر موضعي داروي گياهي چنين است كه:

اطراف حفره چرك را پوشانده و با نفوذ خود مانع پراكنده شدن آن مي شوند و از طرفي به علت نفوذي كه دارد نمي گذارد تغذيه سلولهاي چرك زا و زندگي ميكروبها به خوبي انجام گيرد، در نتيجه محل بيماري زودتر محاصره مي شود و چون راه تغذيه بسته مي شود محتوي تومور يا تورم پژمرده و پلاسيده شده از بين مي رود اين يك طريق معالجه است، طريق ديگري كه به وسيله داروهاي مخصوص بخود انجام مي شود اين است كه تورم را به علت تند شدن جريان خون و گرم نگاهداشتن آن محل زودتر حل مي كند، راه ديگربراي مبارزه چرك يا ورم يا تومورها اين است كه داروي منفجر شونده داده شود كه با اين طريق تومور سر باز كرده و چرك محتوي آن خارج مي گردد.

داروهاي ضد التهاب گياهي به سه دسته تقسيم مي شوند 1- داروهاي جمع كننده و كوچك كننده تومور يا تورم 2- داروهاي حل كننده 3- داروهاي منفجركننده.

 

توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد


دسته ها :
X